Image: 
4 způsoby, jak zdvojnásobit svůj investovaný kapitál (část 4.)

Spekulativní metoda
Zatímco jedněm investorům pomalý a stabilní způsob vydělávání maximálně vyhovuje, druzí mohou mít pocit, že z toho usnou za volantem. Je pro ně důležitá určitá míra vzrušení a jsou ochotni podstoupit určitá rizika, jen aby dosáhli větších výnosů. Tomuto typu investorů bude nejvíce vyhovovat obchodování na marži nebo drobné akcie. 

Zaměřit se lze na akciové opce, jako například jednoduché opce put a call sloužící ke spekulaci s akciemi společností. Pro mnoho investorů, zejména těch, kteří sledují situaci v některých odvětvích, mohou takové možnosti výrazně zlepšit výsledky investičního portfolia. Vzhledem k tomu, že každá opce na akcie by potenciálně mohla představovat 100 akcií, bude investor moci dosáhnout velkého výnosu při zvyšování ceny akcií společnosti i jen o malé procento. Ovšem buďte na pozoru a dobře si vše předem připravte a naplánujte – kapitál se vám může nejen rychle rozrůst, ale zrovna tak rychle o něj můžete přijít. 
Pro ty, kteří se nechtějí tolik zabývat všemi těmito aspekty, ale jsou přesvědčení (nebo pochybnosti) o trzích je tu možnost obchodovat na marži nebo krátký prodej akcií. Obě možnosti jsou založené na tom, že si investor v podstatě půjčí peníze od makléřské společnosti a může tak obchodovat podstatně větší objem akcií, než jako běžný investor, což mu značně zvedne potenciální výnos. Ani tato metoda ale není pro každého, protože požadavek na dodatečnou marži vám bude vázat finanční prostředky a short-selling zase může potenciálně generovat nekonečné ztráty. 
V neposlední řadě – vyhledávání výhodných obchodních transakcí může rovněž přinést rychle velký kapitál. Je jedno, zda zkusíte obchodovat akcie bývalé blue-chip společnosti, jejíž akcie se prodávají ani ne za dolar, nebo zda budete investovat „ranec“ do velkého projektu. Drobné akcie – penny stock – vám mohou přinést zdvojnásobení kapitálu ze dne na den. Nezapomeňte ale na to, že jestliže se akcie společnosti prodávají za pár korun, tak v nich ostatní investoři nevidí žádný potenciál.

Závěrem

Jedno staré úsloví říká: „Zní to příliš krásně, než aby to byla pravda“. Vezmeme-li v úvahu, že různých podvodníků a fint je mnohem více, než seriózních způsobů, jak investice znásobit, je předchozí věta ta nejlepší rada, kterou si můžete teď odnést.
I když jsme si zdaleka neuvedli všechny způsoby, jak lze znásobení investic dosáhnout, zachovávejte vždy obezřetnost, zvláště v případech, kdy vám někdo slibuje zázračné výsledky. A je jedno, zda je to finanční poradce, švagr nebo lákavá reklama – vždy se ujistěte, že jen někdo nechce zneužít vaší touhy po zdvojnásobení kapitálu.