Image: 
4 způsoby, jak zdvojnásobit svůj investovaný kapitál (část 3.)

Bezpečný způsob
Stejně, jako autem můžete dojet do cíle pomalu, nebo rychle, tak i své investice můžete zdvojnásobit cestou rychlou, nebo pomalou. Takže investoři, kteří se bojí příliš riskantního portfolia je tu možnost investovat do dluhopisů, které jsou podstatně bezpečnější. 

Ale ani investoři, kteří chtějí snížit riziko na minimum díky investici do dluhopisů, se nemusí vzdát myšlenky na zdvojnásobení kapitálu. Tohle mohou umožnit například dluhopisy se zero-kuponem (včetně klasických amerických spořících dluhopisů). 

Pro nezasvěcené může znít dluhopis se zero-kuponem poněkud děsivě, ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché. Nekoupíte si dluhopis, ze kterého dostáváte procenta, ale koupíte obligaci za nižší cenu, než je cena nominální. Tedy například místo za 1.000 USD, ze kterého by bylo 5 %, koupíte dluhopis za pouhých 500 USD. Jeho hodnota pak pomalu roste, až se dostane na oněch 1.000 USD nominální hodnoty.

Tyto obligace se zero-kuponem mají jednu skrytou výhodou – absenci reinvestičního rizika. U standardních dluhopisů totiž investora láká výnos znovu investovat. To se u tohoto typu dluhopisů prostě odpadá.