Image: 
4 způsoby, jak zdvojnásobit svůj investovaný kapitál (část 2.)

Proti proudu – krev v ulicích.  Dokonce i zkušený umírněný investor ví, že jednou přijde den, kdy bude muset kupovat, a to ne proto, že by si všichni mysleli, že koupě je to nejlepší, ale prostě proto, že všichni prodávají. Stejně jako se slavní sportovci dostanou do propadu, kdy se k nim otáčejí fanoušci zády, tak i akcie velkých společností občas prochází propady, protože vrtkaví investoři obrátí svůj zájem jinam. 

Jak kdysi prohlásil Baron Rothschild (i Sir John Templeton) – inteligentní investoři „nakupují, když ulicemi teče krev, i když je to krev jejich vlastní“. Neměli tím samozřejmě na mysli, že máte kupovat „odpad“. Myšlenka spočívá v tom, že někdy přijde čas, kdy jsou dobré investice přeprodané, což představuje nákupní příležitost pro odvážné investory, kteří se na to dobře připravili.
Jako nejspolehlivější ukazatel, zda se akcie stávají přeprodanými, je poměr „cena/zisk“ a účetní bilance společnosti. Oba tyto ukazatele mají poměrně dobře zmapovanou historii pro hlavní trhy i pro jednotlivá odvětví. Jakmile společnosti sklouznou hluboko pod tyto historické průměry, cítí chytří investoři svou příležitost na zdvojnásobení kapitálu.